sobota, 16 listopada 2013

Dawno temu w Michigan - Upper Penninsula of Michigan,Lake Superior 2011

Siedzę w domu z pudełkiem chustek do nosa pod ręką i z porcją ciasta czekoladowego na talerzyku. I przeglądam stare zdjęcia. Pech chciał, że większość naszych zdjęć zginęła marnie w popsutym laptopie :(
Znalazłam jednakowoż parę na dysku zewnętrznym. Matko, muszę teraz uważać żeby go niczym nie zalać ani nie zalepić czekoladą, czy coś. Nie mogę znaleźć fot zrobionych przez Drogiego Męża...Hmmm, no nic to.

Tu wjeżdżamy na Górny Półwysep. Zaraz zacznie się inny świat.Przed mostem są eleganckie kurorty, za mostem-leśne kempingi z blaszanymi kibelkami. Wielka woda pod Mostem to Jezioro Michigan.

Nad Jeziorem Michigan zatrzymujemy sie tylko na króciutko, albowiem głównym celem podróży jest Jezioro Górne.Gdyby nie te piękne skały czułby się człowiek jak nad Bałtykiem. Zimno, wiatr, słońce i sosny dookoła.Tylko woda niesłona :)

Czy to aby nie aronia?


A tu bergamotka:Fale sa całkiem, całkiem. Można też wpaść w nieprzyjemny prąd, o czym przekonałam się na własnej skórze.
Tu biwakuje pan w swoim domku na ciężarówce. Jest on muzykiem folkowym z Kanady. Gra na instrumentach własnego wyrobu.


A tu można zjeść słynne michigańskie paszteciki (pasties). Sa to duże pieczone pierogi z półkruchego, słonego ciasta z nadzieniem głównie z warzyw ( w tym brukiew!)

Nie mam zdjęcia takiego pastie, ale wyglądaja one tak (zdjęcie z Wikipedii)


Nie odnalazłam zdjęć z wyprawy motorówką dookoła Grand Island na Jeziorze Superior, ani z Festiwalu Polskiego w kościele w miasteczku Munising, ani z koncertu zespołu folkowego w kościele metodystycznym :(   A szkoda.
No ale zaraz, sprawdzę jeszcze w jednym miejscu. O, coś jednak ocalało!

Panna Krasnoludek i ja wcinamy pyszne kanapki na kempingu w Christmas ( tak nazywa się wioska-Boże Narodzenie)A tu pędzimy motorówą pod kierownictwem Krasnoludka Podróżnika:
A po drodze jawią się naszym oczętom takie oto widoki:Po co jeżdzić do jakiejś Kaliforni. W Pacyfiku woda też zimna a w dodatku słona, i jeszcze na dodatek rekiny...


Patrzcie jaki tłok na plaży!

No i to by było na tyle :)


6 komentarzy:

 1. Super, chciałoby sie pojechać i posiedzieć na tej plazy, a tymczasem coraz zimniej. Mam nadzieje, ze czujesz sie juz lepiej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne to były wakacje. Natrafiliśmy na polski festiwal parafialny, tańczyliśmy polkę w naszych kempingowych buciorach, jedliśmy zupe ogórkową, dzieci potłumaczyły ludziom listy z Polski. W Jeziorze Górnym wszyscy oprócz mnie nurkowali do zatopionych wraków. Górna Penninsula jest przepiękna. Chciałoby sie tam wrócić z kajakami, bo wtedy jeszcze nie mieliśmy.

   Usuń
 2. Great pics! I feel like I'm visiting the area, with you :) What is the pretty purple flower called? It looks like a Monarda/bee-balm?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, it's monarda or a bee -balm, also called a bergamot flower :)

   Usuń
 3. These are absolutely gorgeous photos ... I need to visit Lake Superior some time!

  I love the books of Alexander McCall Smith - I am several books behind on the Scotland Street Series, but will catch up soon. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. This is the most beautiful place, you really need to visit there! We hope we'll be able to come back next summer :)

   Usuń