sobota, 2 listopada 2013

Pangolin Zilla imieniem Bob

Najmłodszy Krasnoludek napisał kiedyś ( wspaniale zresztą ilustrowane) opowiadanie o stworze będacym jednocześnie łuskownikiem (które to zwierzę po angielsku zwie się pangolin) i czymś na kształt Godzilli. Było to w zeszłym roku, w trzeciej klasie. Mieli bardzo fajną panią, która ciagle wymyślała im nienudne zadania domowe.Z tego co pamiętam, Pangolin Zilla wzięła udział w konkursie pożerania różnych rzeczy i prześcignęła nawet superżarłoczne termity.

 No i pewnego dnia znalazłam w lesie..szyszkę! To ci dopiero znalezisko :))))) Wskutek czego doznałam nagłego ataku natchnienia i zostałam Doktorem (a raczej Doktórką, ha!) Frankensztajn i wykonałam z owej szyszki oraz z  fragmentów materii nieożywionej naszą własną, domową wersję Pangolin Zilli. Ma już oczy, żyje! Ale nie może się ruszać, bo klej jeszcze nie zaseschł.
No dobra, można już stwora postawić na łapach.

I poprosić Wawrzyńca, żeby go czymś poczęstował, ciasteczkiem owsianym na ten przykład.

Acha! Dobre, z rodzynkami!!Może lubi warzywa na surowo?Najmniejszy Krasnoludek stwierdził, że ta Pangolin Zilla jest chłopakiem i ma na imię Bob.

Zaraz postawimy go do spania-takie stwory śpią na stojąco.
Tu w ciemnym kątku na półce z książkami będzie mu dobrze.


11 komentarzy:

 1. Jaka ladna zabawa z szyszka oraz tworcza z historia o luskowniku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki Halinko. Mam w glowie pomysl na szyszko -konika :) A moze tez szyszko - smoka?

   Usuń
 2. He's very cute and looks almost exactly like his illustration! Only more colourful. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My son helped to chose the yarn :) I wish they had more creative writing assignments this year. His short stories were so much fun!

   Usuń
 3. Such a charming story :) Lawrence is the perfect host/friend, for Pangolin Zilla!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lawrence is a very social creature. He loves new friends and is always very welcoming :)

   Usuń
 4. Bosssssssssski Bobzilla :DDDDDDDDDDD To oko - to spojrzenie! A te wspaniałe segmentowane łapy! ZAKOCHAŁAM SIĘ! :DDDDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo! :))))))))))))))) Muszę jeszcze Szyszkonia zrobić!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. No, takiśmy sobie z innymi paniami CZALENDŻ zrobiły, żeby z dziecięcych rysunków stworzyć coś techniką mieszaną z udziałem włóczki i szydełka :)))

   Usuń
 6. I do agree with all the ideas you’ve offered to your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for starters. May you please prolong them a little from subsequent time? Thanks for the post.

  beds

  OdpowiedzUsuń